program do archiwizacji i katalogowania rzeczy

program do archiwizacji i katalogowania rzeczy

Ostatnio się zorientowałem, że w sumie mamy dość dużo wartościowych przedmiotów w domu i nawet nie jestem w stanie ich zliczyć i jakoś sobie te różne zbiory ogarnąć, a dobrze byłoby to zrobić. W jaki sposób najlepiej skatalogować takie dobra?

Marioleczka

Posty: 20

 
Powitany ;-) Mam złe doświadczenia z jednym programem, w ogóle nie ogarniałem jego obsługi, także sam teraz szukam czegoś prostszego, naprawdę przyjaznego w użytku...???

Ania

Posty: 26

 
Hej, witam. Mnie się całkiem dobrze korzysta z takiego programu jak SEJFSOFT. Polecam. Prostota, ale też przydatne funkcjonalności. Głównie to spisuję tutaj biżuterię, bo trochę się jej nazbierało, a mam tu np. pierścionek po babci, więc wartościowe rzeczy. Z resztą, słyszałam, że w razie kradzieży taki wykaz rzeczy zagubionych jest bardzo wskazany. Program można kupić przez stronę www.sejfsoft.pl. Porównując z innymi tego typu systemami to nie jest drogo.

Jimer66

Posty: 18

 
Ja swoją kolekcję monet i znaczków to mam wynotowaną w specjalnym kajeciku. Zawsze jak coś nowego zdobędę to sobie po prostu dopisuję do zeszytu, takie archiwum mi w zupełności wystarczy.

Kerty67

Posty: 17

 
Mnie znajomy opowiadał historię jak jego okradli i zginęła mu kolekcja zabytkowych monet z domu. Policjanci pierwsze o co pytali to o jakiś wykaz tych monet, które zginęły, no a on oczywiście nie miał czegoś takiego...no i był problem. Więc ja zacząłem sobie archiwizować informacje o moich “skarbach” od jakiegoś czasu. Program to mam SEJFSOFT (www.sejfsoft.pl). Na moje potrzeby wystarcza. Jest dość intuicyjny w obsłudze, nie nastręcza problemów.

alklu7

Posty: 27

 
Coś tam słyszałem o takich programach, bo się niedawno rozglądałem za czymś w podobnym stylu do katalogowania i archiwizacji, ale żadnych nazw programów nie kojarzę niestety.

zachy

Posty: 18

 
Wiesz co, ja to mam kolekcję książek i do tego znalazło by się kilka mebli takich typowych antyków i zacząłem to wszystko sobie katalogować w programie SEJFSOFT -www.sejfsoft.pl. Łatwo się wprowadza dane, wszystko jest potem przejrzyście uszeregowane, można szybko sobie wyszukać konkretną rzecz. Może to sobie wypróbuj? Pozdr.

Alexxxi

Posty: 19