Czy w Warszawie znajdę jakiegoś tłumacza rumuńskiego ?

Czy w Warszawie znajdę jakiegoś tłumacza rumuńskiego ?

Cześć wszystkim. Jakiś czas temu w mieście widziałam bilbord z napisem tłumacz przysięgły rumuńskiego. Możecie powiedzieć czym zajmuje się taka osoba i kto najczęściej korzysta z wykonywanych przez nią usług?

Abaddon616

Posty: 12

 
Unia Europejska wprowadza tak zwaną autonomię językową, czyli że obowiązuje w niej tyle języków urzędowych, ile państw członkowskich. Nic więc dziwnego, że nawet w naszych krajowych przedstawicielstwach Komisji Europejskiej potrzebny jest tłumacz języka rumuńskiego.

alklu7

Posty: 27

 
Zarobki tłumacza zależne są od typu wykonywanych zadań oraz miasta, w jakim świadczy swoje usługi. Trudno bowiem zestawić zarobki tłumacza rumuńskiego z warszawy z tym, który tłumaczenia przygotowuje dla mieszkańców Pułtuska, nie umniejszając nikomu.

Szybka Krysia

Posty: 17

 
Osobiście nie uważam, że tłumacz rumuński to tylko i wyłącznie absolwent filologii rumuńskiej. Ja raczej stawiam na ludzi, którzy posiadają duże doświadczenie i choć kilka razy gościli w kraju, gdzie ludzie w tym języku porozumiewają się każdego dnia.

Marioleczka

Posty: 20

 
Moja siostra od podstawówki chodziła na dodatkowe zajęcia z nauki francuskiego. W szkole średniej zajarała się rumuńskim. W tym kierunku zrobiła też sobie studia. Dzisiaj pracuje jako tłumacz języka rumuńskiego i radzi sobie całkiem nieźle. Cały czas powtarza, że rumuński to jeden z łatwiejszych języków.

Krausek34

Posty: 21

 
Z tego co mi się wydaje, to żeby pracować jako tłumacz przysięgły rumuńskiego, musimy znać nie tylko perfekcyjnie język, ale posiadać wyższe wykształcenie. Później bierze się udział w egzaminie państwowym. Składa się on z dwóch części (pisemna i ustna). Następnie otrzymuje się wpis i można rozpocząć pracę.

Gurugum

Posty: 20

 
Jeśli komuś zależy na zaufanym tłumaczu języka rumuńskiego, to z całym sumieniem polecam usługi wykonywane poprzez tą Panią http://www.tlumaczeniarumunski.pl Tłumaczenia niesłychanie idealne i zawsze na czas.

ivonzjeee

Posty: 21

 
W moim wyobrażeniu dobry tłumacz rumuński powinien mieć odpowiedni podejście do swoich klientów. Takie osoby muszą znać rewelacyjnie także swój ojczysty język. W innym razie tłumaczenie będzie kiepskie.

Xaxaos,

Posty: 14